Akcesoria dla psa myśliwskiego

Psy myśliwskie, które mają brać udział w tropieniu i polowaniu, muszą być wyposażone w akcesoria specjalne. Zwyczajna smycz i obroża to za mało, by pies myśliwski mógł dobrze spełniać swoją rolę. Przygotowaliśmy krótki przewodnik, który pokaże, jakie akcesoria dla psów myśliwskich warto mieć.

Szelki dla psa myśliwskiego

Szelki dla psa to alternatywa dla obroży. Zaprojektowane z myślą o komforcie czworonogów, z miękkich, a jednocześnie odpornych materiałów, pozwalają psu na swobodę ruchów, jednocześnie dając właścicielowi możliwość panowania nad zachowaniem psa. Dzięki odpowiedniej konstrukcji nawet w sytuacji, gdy pies szarpnie nieco mocniej, szelki nie wrzynają się w kark i szyję, chroniąc te najbardziej wrażliwe części psiego ciała.

Szelki dla psa myśliwskiego powinny być dopasowane do jego rozmiaru. Inne wybierzemy szelki dla spaniela, inne dla jamnika, a jeszcze inne dla wyżła, choć wszystkie z tych psów możemy zakwalifikować jako psy myśliwskie. Kluczowe znaczenie ma tutaj wielkość psa, dlatego przed wyborem szelek sprawdź, jak dobrać szelki dla psa.

Wybierając szelki dla psa myśliwskiego możemy się również zdecydować na szelki pomarańczowe lub szelki odblaskowe. Dzięki nim pies będzie lepiej widoczny w terenie i nie zgubi się w gąszczu krzewów czy wysokich traw. Warto je wybrać szczególnie wtedy, gdy pozostałe akcesoria dla psa myśliwskiego nie będą wykonane z materiałów odblaskowych.

Otok dla psa myśliwskiego

Drugim niezbędnym elementem wśród akcesoriów dla psa myśliwskiego jest otok. Otok dla psa myśliwskiego musi być wytrzymały i lekki, dzięki czemu jest wygodny w użytkowaniu. Warto wybierać otoki zrobione z nowoczesnych materiałów, które spełniają nie tylko wymienione wyżej funkcje, ale również są łatwe w czyszczeniu i konserwacji.

Jednym z ciekawszych produktów jest otok dla psa BioThane, który jest uznawany za najlepszy otok dla psa. Wykonany z opatentowanego w USA materiału, który jest nowoczesną alternatywą dla skóry. Mocne włókna poliestrowe są przykryte przyjemnym w dotyku poliuretanem, co czyni go nie tylko niezwykle funkcjonalnym, ale bezpiecznym i wygodnym w użytkowaniu.

Wybierając otok dla psa myśliwskiego warto również przemyśleć kwestię jego długości. Można znaleźć otoki krótkie, o długości 3 m, średnie – długie na 10-12 m i otoki długie – o długości 20m. Wybór zależy od tego, gdzie będziemy ich używać i jak daleko będziemy chcieli puścić psa.

Inne akcesoria dla psa myśliwskiego

Szelki dla psa i otok to świetne akcesoria dla psa myśliwskiego, jeśli wybierasz się w teren. Jeśli jednak szukasz dla swojego posokowca, wyżła, spaniela czy jamnika akcesoriów do używania na co dzień, to warto kupić w tym celu obrożę z imieniem. Taka obroża z adresówką – imieniem psa i numerem telefonu do właściciela bardzo poprawia bezpieczeństwo czworonoga i ułatwia odnalezienie go, gdyby się gdzieś zawieruszył. A jeśli chcesz, by Twój był dobrze widoczny podczas wieczornych spacerów, to odblaskowa obroża święcąca w ciemności sprawdzi się w tej roli doskonale.