dog trekking jak zacząć

Dog trekking – co to jest i jak zacząć?

Dog trekking to jedna z ciekawszych form spędzania czasu wolnego z psem. Jest to szczególnie przyjemne, jeśli lubisz długie piesze wędrówki i chcesz ten czas spędzać nie tylko w towarzystwie rodzimy, ale i swojego czworonożnego pupila. Zobacz, jak się przygotować do uprawiania dogtrekkingu.

Dog trekking – co to jest?

Dog trekking to po prostu turystyka z psem, który podczas takiego spaceru jest połączony z właścicielem specjalną linką przypiętą do pasa. Dzięki temu człowiek ma wolne ręce i pełną swobodę spaceru, a jednocześnie jest pewny, że pies nie zawieruszy się gdzieś na bezdrożach. To zapewnia bezpieczeństwo nie tylko psu, ale również osobom i zwierzętom, które mogą pojawić się na trasie wyprawy.

Dog trekking to sport dla każdego i mamy tu na myśli nie tylko osoby w każdym wieku, ale również psy różnych ras. Owszem, są rasy małych psów, które nie są stworzone do dłuższych spacerów, ale zdecydowana większość czworonogów dobrze sobie radzi podczas wypraw tego typu. Pamiętajmy, że to nie jest bieganie z psem, które wymaga większego wysiłku. To spacer, którego prędkość powinna być dostosowana do możliwości człowieka i czworonoga.

Dog trekking – jak zacząć?

Jeśli zastanawiasz się, czy dog trekking jest dla Ciebie, to przestań rozmyślać, lecz po prostu spróbuj. Kup pas oraz smycz treningową, najlepiej z amortyzatorem i wybierz się na pierwszą wyprawę. Nie musi być długa, bo przecież dopiero sprawdzasz, czy tego typu rozrywka jest dla Ciebie. Wystarczy wybrać się do lasu, na wieś, wyjechać kawałek poza miasto i ruszyć przed siebie. Taki dłuższy spacer z psem doskonale odpręża, pozwala pobyć bliżej z naturą i odpocząć od zabieganej codzienności.

A jeśli po takiej wyprawie spodoba Ci się dog trekking na tyle, że będziesz chciał uprawiać go bardziej na serio, to poszukaj w Twoim rejonie grup osób, które lubią podobnie spędzać czas. Możesz również poszukać imprez dogtrekkingowych, których przybywa z roku na rok i cieszą się one coraz większą popularnością. Uczestnicząc w nich nie tylko spotkasz pasjonatów dogtrekkingu, z którymi z pewnością znajdziesz wspólny język, ale również poczujesz ducha rywalizacji, bo część z tych imprez to zawody dogtrekkingowe.

Dog trekking – niezbędne akcesoria

Jak już wyżej wspomnieliśmy, przygotowując się do wyprawy dogtrekkingowej, powinieneś dobrać odpowiedni sprzęt. Zadbaj o odpowiednie buty i wygodny strój dla siebie oraz o właściwe akcesoria dla psa. Możesz wybrać krótką smycz z amortyzatorem lub dłuższą. Wybór należy do Ciebie, bo to Ty najlepiej znasz swojego czworonoga i wiesz, na jaką swobodę możesz mu pozwolić.

 

smycz z amortyzatorem dog trekking
smycz z amortyzatorem dla psa
smycz z amortyzatorem
smycz z amortyzatorem

 

Zadbaj również o przekąski na czas wyprawy, a przede wszystkim o wodę. Pies w czasie wysiłku musi pić, więc zapas czystej wody dla niego jest konieczny, jeśli masz w planie dłuższą wyprawę dogtrekkingową.

Mamy nadzieję, że dzięki naszemu postowi wiesz już czym jest dog trekking i jak się do niego przygotować. Zachęcamy Cię do tego byś spróbował, bo to może być nie tylko świetny sposób na spędzanie wolnego czasu, ale również sposób na przejście na zdrowszy tryb życia.

 

1 thought on “Dog trekking – co to jest i jak zacząć?

  1. Jestem bardziej niż zadowolony że wszedłem na ten wpis w sieci. Wielu osobom wydaje się, że mają odpowiednią wiedzę na ten temat, ale niestety tak nie jest. Stąd też moje wielkie zaskoczenie. Wielkie gratulacje! Niewątpliwie będę rekomendował to miejsce i częściej odwiedzał aby poczytać nowe artykuły.

Możliwość komentowania jest wyłączona.