smycz do biegania z psem dogtrekking

Smycz treningowa dla psa – którą wybrać?

Twój pies ma już obrożę, a teraz poszukujesz dla niego odpowiedniej smyczy? Zastanawiasz się, do czego lepiej będzie ją przypiąć: do szelek, czy do obroży? Jeśli tak – doskonale trafiłeś. Posiadanie smyczy oraz umiejętność prawidłowego chodzenia na niej to jedna z elementarnych umiejętności, którą powinien posiąść każdy pies. Podpowiadamy, jak wybrać właściwą smycz treningową dla psa i czym kierować się przy jej wyborze.

Smycz treningowa dla psa 3m 10m 20m

Jaka smycz dla dużego psa?

Będąc właścicielem dużego czworonoga, należy pamiętać, że smycz nie może być wykonana ze zbyt delikatnych materiałów. Dlatego dobrze jest zwrócić uwagę na jej trwałość oraz wykończenie, zwłaszcza że tego rodzaju element wyposażenia ma w pierwszej kolejności pełnić funkcję użytkową, a dopiero później estetyczną. Sprawdź w szczególności, czy smycz dla dużego psa:

  • Została wykonana z wytrzymałego tworzywa,
  • Ma wytrzymałe okucia,
  • Posiada solidny karabinek,
  • Ma odpowiednie łączenia (nity, szycie).

Smycz dla dużego psa jaka najlepsza

Jaka powinna być dobra smycz treningowa dla psa?

Smycz treningowa dla psa od spacerowej różni się przede wszystkim długością. Tego typu akcesorium może spokojnie mierzyć 3, 10, a nawet 20 metrów. Do celów treningowych najlepsze będą modele wykonane z mocnego, wytrzymałego oraz odpornego na wilgoć tworzywa.

W przypadku psów myśliwskich, tropiących oraz gończych, dobrym wyborem może być np. smycz treningowa Niggeloh, wykonana z najwyższej jakości polipropylenu. Poza tym, że jest wyjątkowo lekka, ma płynnie regulowany uchwyt, solidny karabińczyk oraz niską wagę – waży zaledwie 340 gramów przy długości 20 metrów.

Smycz treningowa dla psa najlepsze modele

Jaka smycz do biegania z psem

Najlepszą smyczą dla osób często biegających z psem, czyli uprawiających tzw. dog trekking, będzie smycz z amortyzatorem. Tego typu akcesoria, jak wskazuje sama nazwa, posiadają wszyty amortyzator, który ma za zadanie amortyzować szarpnięcia. Takie smycze doskonale sprawdzają się także np. podczas jazdy na rowerze z czworonogiem.

Ciekawą propozycją dla osób poszukujących profesjonalnej smyczy z amortyzatorem może być np. smycz Niggeloh STRETCH, która została skonstruowana w ten sposób, że automatycznie się kurczy i rozszerza. Posiada aż trzy odrębne amortyzatory, a dzięki wykonaniu z odpowiednio szerokiej taśmy, jest przyjemna w dotyku i niezwykle trwała. Konstrukcja smyczy ma wpływ na bezpieczeństwo czworonoga, gdyż pozwala na przepięcie karabińczyków tak, aby linka była sztywna i uniemożliwiała zwierzęciu rozciągnięcie amortyzatorów w sytuacji, kiedy nie jest to wskazane.

smycz do biegania z psem dogtrekking