szelki dla psa Maintrailing

Szelki treningowe dla psa – jakie wybrać?

Czy zdarzyło Ci się podczas spacerów z psem fruwać na drugim końcu smyczy, oglądając u swojego czworonoga niewiele więcej niż końcówkę ogona? Jeśli tak, być może warto rozważyć zakup szelek treningowych dla psa. Szelki treningowe dla psa wspomagają naukę nieciągnięcia psa w trakcie spacerowania, a co więcej, z powodzeniem mogą zastąpić tradycyjną obrożę. Dowiedz się więcej na temat profesjonalnych szelek dla psów i zobacz, w jaki sposób należy je dobierać, aby mogły spełniać swoją funkcję.

Szelki treningowe dla twojego psa

Szelki bezuciskowe dla psa

Wśród wielu różnych modeli szelek szczególną popularnością cieszą się tzw. szelki bezuciskowe. Dlaczego są tak chętnie wybierane przez właścicieli czworonogów? Przede wszystkim dlatego, że są odpowiednio szerokie, dzięki czemu nie wrzynają się w skórę zwierzęcia, nie powodując bolesnych obtarć i nie wywierając presji na ciało psiaka. Tego typu szelki dla psa pokryte od wewnątrz neoprenem są miękkiei, wygodne dla psa i przyjmuje temperaturę psiego ciała, zapewniają pupilowi odpowiednią cyrkulację powietrza i zwiększa komfort użytkowania.

Szelki bezuciskowe, np. TROP TRAIL Niggeloh, doskonale sprawdzą się małego psa, ale z powodzeniem spełnią swoją funkcję również w przypadku średnich i dużych czworonogów. Warto po nie sięgnąć w sytuacji, kiedy zależy nam, aby wyrobić w zwierzęciu odpowiednie nawyki, np. chcemy nauczyć go prawidłowego chodzenia na smyczy. Bezuciskowe szelki nadają się także do tropienia.

Kup szelki bezuciskowe dla psa

Jakie szelki dla dużego czworonoga?

Wybierając szelki dla dużego psa, należy przede wszystkim zwrócić uwagę, aby były wytrzymałe i nie narażały zwierzęcia na urazy. Musimy mieć świadomość, że kiedy duży psiak trzymany na smyczy zacznie się wyrywać, wówczas mamy do czynienia z naprawdę sporymi siłami działającymi zarówno na ciało zwierzęcia, jak i na naszą rękę.

Będąc właścicielem dużego czworonoga, dobrym wyborem mogą być profesjonalne szelki Niggeloh Follow z zapięciem na szyi z metalową klamrą wytrzymującą obciążenie 250 kg, wyposażone w mosiężne krętliki do przypięcia smyczy i zaprojektowane do pracy w trudnym terenie. Wymiar, który należy znać, wybierając tego typu produkt, to obwód w klatce piersiowej zwierzęcia, który należyzmierzyć u stojącego pupila tuż za przednimi łapami.

mocne szelki dla dużego psa

Szelki treningowe dla psa z uchwytem

Jeszcze jedną propozycją szelek dla czworonogów są szelki treningowe z uchwytem typu SLED. Charakteryzują się one unikalną konstrukcją, opracowaną w ten sposób, aby cały nacisk był kierowany na klatkę piersiową zwierzęcia, a czułe obszary takie jak krtań, nie były w ogóle obciążone. Tego typu szelki zostały zaprojektowane we współpracy z zespołem profesjonalistów, są niezwykle lekkie i nie zaburzają prawidłowej pracy układu stawowo-kostnego.

Kup szelki treningowe dla psa z uchwytem

O czym jeszcze pamiętać przed zakupem szelek?

Niezależnie od tego, czy będziemy wybierać szelki dla maltańczyka, czy dla psa myśliwskiego, musimy pamiętać, że zbyt ciasne będą powodować dyskomfort dla czworonoga. Z kolei ze zbyt luźnych zwierzak może się uwolnić i po prostu nam uciec. Dlatego przed zakupem, warto dokładnie zmierzyć czworonoga. Jeśli najczęściej spacerujemy ze swoim pupilem wieczorami, wówczas dobrym wyborem będą szelki z elementami odblaskowymi.