wyprawka dla psa

Wyprawka dla psa – co musi zawierać?

 

Przyjęcie pod swój dach czworonożnego członka rodziny to wyzwanie, do którego należy się odpowiednio przygotować. Niezależnie od tego, czy chcesz przygarnąć psa ze schroniska czy szczeniaka, to musisz mieć pod ręką wszystkie niezbędne psie akcesoria. Zobacz, co powinna zawierać wyprawka dla psa i jak ją skompletować.

Miejsce do spania i jedzenia

Zanim Twój pies zacznie wychodzić na spacery musi dobrze zapoznać się z miejscem, w którym żyje. Warto przygotować specjalny kącik dla psa, a w nim legowisko dopasowane do rozmiarów pupila. Jeśli bierzesz do domu szczeniaka, to kup mu na początek niewielki kojec, żeby nie czuł się w nim zagubiony, a dopiero potem legowisko większych rozmiarów. Jeśli bierzesz dorosłego psa, to dobierz rozmiar legowiska do jego wymiarów w taki sposób, by nie było zbyt wielkie ani zbyt małe.

Przygotuj również miejsce do jedzenia i dwie miski. Jedna miska będzie przeznaczona na wodę, a druga na jedzenie. Miejsce do jedzenia musi być dostępne dla psa przez cały czas, by w dowolnym momencie mógł iść napić się wody. Ważne jest również to, by miska z wodą była cały czas pełna.

wyprawka dla psa

Akcesoria dla psa na spacer

Oprócz przygotowania domowego kącika dla psa musisz zadbać również o odpowiednie wyposażenie na spacer. Musi się w nim znaleźć obroża dla psa i/lub szelki. Wybierając obrożę zwróć uwagę na to, by miała rozmiar odpowiednio dopasowany do obwodu szyi Twojego pupila, bo zbyt mała będzie uciskać, a większa może się zsuwać. Wybierz taką z miękką wyściółką, która nie będzie powodować otarć na szyi oraz trwałą i łatwą w czyszczeniu. Możesz również wybrać obrożę odblaskową, obrożę z imieniem lub z adresówką, dzięki którym Twój pies będzie bezpieczniejszy.

Możesz również wybrać szelki dla psa, które świetnie sprawdzają się nie tylko dla małych psów, ale również dla psów większych ras. Doskonale nadają się dla psów myśliwskich, tropiących i gończych, gdyż zapewniają im doskonałą swobodę ruchu.

Koniecznie powinieneś kupić również smycz dla psa. To niezbędny element codziennych spacerów, bez którego nie powinieneś wychodzić z psem z domu. Jeśli masz małego psa i planujesz jedynie krótkie spacery wokół domu, to wybierz krótką smycz, która najlepiej się sprawdzi w terenie miejskim. Jeśli jednak masz w planie dłuższe spacery poza miastem, dogtrekking czy bieganie z psem, to poszukaj smyczy dłuższych, przepinanych, które można mocować do pasa biodrowego. Taka smycz dla psa zapewni komfort podczas spaceru zarówno jemu, jak i Tobie.

 

szelki dla psa Niggeloh
szelki dla psa Niggeloh
obroża z adresówką
obroża z adresówką

 

 

 

Zabawki i kosmetyki dla psa

Kompletując wyprawkę dla psa nie możesz zapomnieć o zabawkach i kosmetykach dla psa. Piłki, gryzaki, kółka, piszczałki są niezbędne, jeśli przyjmujesz pod swój dach szczeniaka. Gdy trafi do Ciebie starszy pies, to możesz kupić mniej zabawek, ale z pewnością i tak warto kilka z nich mieć zawsze pod ręką.

Nie zapomnij też o kosmetykach dla psa. Podstawą jest szampon dla psa, dzięki któremu zadbasz o czystość sierści Twojego czworonoga. Możesz również kupić pastę do zębów dla psa czy środek do usuwania zapachów oraz szczotkę do czesania sierści psa. Pamiętaj jednak, by wybierać produkty przeznaczone dla zwierząt, bo zwyczajny szampon mógłby negatywnie wpłynąć na kondycję psiej skóry.